fundacja weiss logo
FUNDACJA MUZEUM WOJCIECHA WEISSA
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12
tel. +48 605 720 617
strona główna | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fundacja onas

onas


 zofia Zofia Weiss–Nowina Konopka
Prezes Zarządu Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa. Wnuczka artysty i historyk sztuki. Studiowała i pracowała w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, później w Muzeum Narodowym w Krakowie. Od 2001 roku prowadzi własną galerię sztuki współczesnej, a w latach 2003-2005 również Galerię Związku Polskich Artystów Plastyków Sukiennice. W 2006 powołała Fundację Muzeum Wojciecha Weissa. Specjalizuje się w historii sztuki polskiej i europejskiej przełomu XIX i XX wieku. Jest doradcą brandingu w dziedzinie kultury. Autorka dziesiątek wystaw muzealnych i galeryjnych, tekstów krytycznych i naukowych.
kreska poziom
foto brak Anna Górska
Wiceprezes Zarządu Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa. Prawnik, specjalista ds prawa autorskiego i własności intelektualnej, prowadzi w Krakowie własną Kancelarię Patentową.
kreska poziom
chris Christian Leprette
Consultant for foreign project, architekt, absolwent École Nationale Superiéure des Beaux-Arts w Paryżu oraz Harvard University. Studiował również kinematografię w New School for Social Research w Nowym Jorku. W latach 1988-1993 wykładowca w École d'Architecture de l' Université w Genewie. Od 1992 r. uczestnik i laureat szeregu konkursów architektonicznych, projektant mebli i dywanów, autor licznych publikacji dotyczących architektury i sztuki.
kreska poziom
Kinga Sozanska Kinga Sozańska
koordynator projektu europejskiego Partage Plus. Historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego......misja


Powstała z inicjatywy rodziny artysty Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa objęła opieką spuściznę tego wielkiego polskiego malarza, wybitnego twórcy okresu Młodej Polski, kolorysty, profesora i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Misją Fundacji jest przede wszystkim utworzenie i udostępnienie publiczności muzeum gromadzącego dorobek Wojciecha Weissa oraz jego żony również malarki Aneri Ireny Weissowej. Muzeum to ma pełnić funkcje wystawiennicze, naukowo-badawcze i edukacyjne. Ma gromadzić dzieła sztuki, pamiątki i archiwalia pochodzące przede wszystkim z depozytów, oraz z darowizn i zakupów.

Fundacja prowadzi ożywioną działalność promocyjną i badawczą, mając w swoim dorobku szereg wystaw w muzeach o kluczowym znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej. Współpracuje z uczelniami i instytutami naukowymi. W ramach działalności statutowej Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa opiniuje i weryfikuje autentyczność dzieł Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej. Współpracując z muzeami, archiwami, rynkiem antykwarycznym oraz prywatnymi kolekcjonerami, Fundacja buduje bazę danych do katalogu dzieł wszystkich obojga artystów.
partage         traku         muzeum krakow         palac w
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa 
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12

tel:    +48 605 720 617 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook 
logotypy stopka  wszyskie prawa zastrzeżone.
copyright 2017 by Fundacja Weissa
Tworzenie i projektowanie stron
strony internetowe - hauerpower Krakow