fundacja weiss logo
FUNDACJA MUZEUM WOJCIECHA WEISSA
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12
tel. +48 605 720 617
strona główna | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
informacje udostepnianie
Józef Sperling (1884-1949) - Entrepreneur and Innovator
Katarzyna Łomnicka

The calls for the renewal of crafts which emerged in Europe at the end...
> więcej
W pałacu Tyszkiewiczów na Zatroczu na Litwie, w najbliższym sąsiedztwie historycznych Trok, została otwarta wystawa „MIŁOŚĆ I CZAS. Malarstwo...
> więcej
ZAWSZE MŁODA! POLSKA SZTUKA około 1900
wystawa sztuki Młodej Polski otwarta została na I piętrze w Kamienicy Szołayskich, oddziale Muzeum...
> więcej
udostepnianieWypożyczanie obiektów objętych opieką Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa
Wypożyczenia na wystawy obiektów objętych opieką Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa podlegają opłacie w wysokości 1% wartości ubezpieczeniowej obiektu, za każde rozpoczęte 3 miesiące wypożyczenia. Do tej kwoty doliczana jest opłata manipulacyjna (nie mniej niż 100 zł) związana z przygotowaniem obiektów do wypożyczenia. Jej wysokość kalkulowana jest indywidualnie. Wnioski o wypożyczenie obiektów należy składać z minimum półrocznym wyprzedzeniem. Zgoda na wypożyczenie obiektu będzie każdorazowo uzależnione od celu jego wykorzystania.

Udostępnianie wizerunków obiektów objętych opieką Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa

Dzieła Wojciecha Weissa (1875 - 1950) i jego żony Aneri Ireny Weissowej (1888 - 1981) chronione są zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Właścicielem tych praw są spadkobiercy artystów.Korzystanie dzieł Wojciecha Weissa lub Aneri Ireny Weissowej, w tym z reprodukcji dzieł tych artystów, wymaga zgody uprawnionych, których reprezentuje Fundacja oraz zawarcia umowy licencyjnej. Zgody wymaga w szczególności publikacja reprodukcji dzieł w książkach, gazetach i czasopismach, w kalendarzach i na kartach pocztowych, a także umieszczenie takich reprodukcji w sieci Internet.

Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa udostępnia wizerunki dzieł Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej oraz innych obiektów objętych opieką Fundacji na podstawie pisemnej prośby skierowanej na ręce Prezesa Fundacji (drogą listową lub przez internet) i na mocy Umowy licencyjnej lub Umowy udostępnienia zawartej ze stroną wnioskującą.

Elementy wniosku:

- w przypadku instytucji: pełną nazwę instytucji, dane adresowe, NIP, REGON, inne, imiona i nazwiska osób reprezentujących instytucję, dane osoby kontaktowej wraz z jej numerem telefonu i adresem e-mail

- w przypadku osoby prywatnej: imię i nazwisko osoby, z którą zawierana będzie umowa, dane adresowe, PESEL, nr i seria dowodu tożsamości, kontaktowy numer telefonu i adres e-mail

- dane obiektu (obiektów) - autor, tytuł, data powstania, technika, inne

- krótki opis celu wykorzystania wizerunku obiektu. Pobierz cele wykorzystania

Wnioski o udostępnienie wizerunków obiektów należy składać z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. Zgoda na udostępnienie wizerunku obiektu będzie każdorazowo uzależnione od celu jego wykorzystania.

Cena udostępnienia wizerunku obiektu składa się z ceny za udostępnienie oraz opcjonalnie za zdjęcie i nośnik cyfrowy.

Kwerenda

Kwerenda realizowana przez pracownika merytorycznego Fundacji na zamówienie innej instytucji lub osoby prywatnej przeprowadzana jest odpłatnie. Cena ustalana jest indywidualnie.
partage         traku         muzeum krakow         palac w
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa 
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12

tel:    +48 605 720 617 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook 
logotypy stopka  wszyskie prawa zastrzeżone.
copyright 2017 by Fundacja Weissa
Tworzenie i projektowanie stron
strony internetowe - hauerpower Krakow