fundacja weiss logo
FUNDACJA MUZEUM WOJCIECHA WEISSA
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12
tel. +48 605 720 617
strona główna | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wydarzenia paint the weiss

paint the weiss


19 maja 2012. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się happening „Paint the Weiss”.
W pięciu punktach miasta rozstawiono sztalugi na których naszkicowano jedne ze słynniejszych obrazów Wojciecha Weissa. Między innymi naszkicowany był Klasztor (z 1908), Strachy (z 1905), Kopy (z ok. 1935), Promienny zachód słońca ( z 1900). Na rynku ustawiono planszę ze zdjęciem samego artysty w kalwaryjskim plenerze. Do udziału w malowaniu zachęcani byli przypadkowi przechodnie. Licznie przy pracach malarskich uczestniczyły dzieci. Na happeningu pojawiła się Zofia Weiss - Nowina Konopka, prezes Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa, wraz z córką, która dzielnie malowała obrazy na nowo.

Powstało 6 plansz z motywami obrazów Weissa, które wystawione były pod sceną podczas Majówki 19 maja a niebawem będzie można je oglądać Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 wg. http://ckstkalwaria.com/?p=5164

Spotkanie z dziełami Weissa w przestrzeni Krakowa, wspólne ich malowanie ze studentami przede wszystkim Akademii Sztuk Pięknych, którzy z wielkim zapałem zaangażowali się w projekt, miało na celu nie tylko przypomnienie postaci tego wybitnego artysty w ramach obchodów Roku Wojciecha Weissa, ale także promowanie idei powstania Muzeum Wojciecha Weissa, o które niestrudzenie zabiega Fundacja.

Projekt został zrealizowany z inicjatywy i przy ogromnym zaangażowaniu studentów animacji kultury UJ: Kingi Switzer, Mariusza Drzewickiego, Agaty Sulmy, Eweliny Wilk i Weroniki Ćwik.
K. S.partage         traku         muzeum krakow         palac w
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa 
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 12

tel:    +48 605 720 617 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook 
logotypy stopka  wszyskie prawa zastrzeżone.
copyright 2017 by Fundacja Weissa
Tworzenie i projektowanie stron
strony internetowe - hauerpower Krakow